loading
Zapnout grafiku
Neděle 10. 12. 2023, svátek má Julie
   
Rekreační areál  
mainpic

Rybáři

O sdružení

Samostatné rybářské sdružení bylo založeno 19. července 2001. Na ustavující schůzi byly schváleny stanovy a rybářský řád. Ten koresponduje s řádem celosvazovým, je jen mírně upraven s ohledem na velikost násady ryb, jejího druhového složení a podmínek rybolovu. Členská základna se pohybuje kolem 30 osob, z toho asi třetinu tvoří dětí a mládež. Vzhledem k malé ploše našeho rybníku (asi 0,3 ha) je omezena možnost ponechání si ulovené ryby na jeden kus v minimální velikosti 50 cm za jeden kalendářní týden. Členové této frekvence lovu pro maso však ani zdaleka nedosahují, jde především o zábavu a přínos k ochraně přírody a využití volného času dětí a ostatních členů sdružení. 

Každým rokem probíhá v květnu soutěž v rybolovu, která je organizována pro všechny občany obce, kteří si chtějí vyzkoušet svou šikovnost. Podmínkou členství ve sdružení je mimo jiné odpracování brigádnických hodin na našem rybníku. Rybáři pravidelně sekají trávu v areálu, uklízejí hráze, čistí odpadové strouhy, sekají led, krmí ryby. Pravidelně jsou organizovány výlety členů sdružení do jiných rybářských revírů.

S výsledky činnosti jsou členové každoročně seznámeni na únorové výroční členské schůzi. V jejím rámci jsou přijímáni noví členové, je aktualizována členská základna a jsou vydány povolenky k rybolovu. Výtěžek z nich je věnován především na nákup krmení a pohonných hmot pro sekání a údržbu areálu.

Plán práce 2021
0.03 MB
Zpráva o činnosti za 2020
0.05 MB

 

Ryby 2021 - Popelov
0.03 MB

 

SAMOSTATNÉ SDRUŽENÍ RYBÁŘŮ PRAHA 8 – BŘEZINĚVES

V neděli 26.9.2021 se uskutečnily ze soboty odložené rybářské závody pořádané na rybníku Pokorňák. Závody jsou organizovány nejen pro členy sdružení ale i ostatní zájemce o tento sport a zejména jsou pořádány za účelem rozšířit naší členskou základnu o dětské a mládežnické milovníky tohoto sportu.

Vítězství v rybářských závodech je vždy oceněno hodnotnými cenami jak v kategorii dětské tak dospělých. 

Naše sdružení se již několik let věnuje činnosti zaujmout a nabídnout zájemcům o rybářský sport nejen vyplnění volného času, ale snažíme se o prohloubení vztahu k přírodě a smyslu zachování svěřených hodnot. 

Činnost naší rybářské organizace se každoročně odvíjí od schváleného plánu práce, který zahrnuje kromě závodů i tematický poznávací zájezd do různých rybářských lokalit, společenskou činnost a pochopitelně brigádnickou činnost při udržování okolí rybníka, včetně zimního sekání ledu k zajištění podmínek pro bezpečné zimní přežití rybí násady.  

Nyní zpět k rybářskému závodu. Účast byla opravdu hojná. Kapacita lovných míst byla naplněna na maximum.

Celkem se zúčastnilo 26 soutěžících z toho 6 dětských členů sdružení. Vítězem se stal Ondra Čížek s ulovenými 4 ks o celkové délce 208 cm. Druhé místo obsadil  Jirka Čížek st. (otec – žák předčil svého učitele) a třetí po vyrovnaném boji skončil Ondra Adamik. Vítěze čekaly hodnotné ceny. Při hodnocení se nezapomnělo ani na nejmladší účastníky z řad mládeže, kteří obdrželi drobné ceny za účast.

Na veškeré tyto akce je zajištěno potřebné kvalitní osvěžení a to nejen pro soutěžící ale i diváky kterých se na těchto závodech sešel celkem dosti značný počet a svojí konzumací podpořili naši činnost za což všem mnohokrát děkujeme.

Samostatné sdružení rybářů chce touto cestou poděkovat i ÚMČ Praha 8 – Březiněves za podporu a patronaci nad veškerou činností rybářského sdružení.

Pro zájemce uvádíme telefonický kontakt : 602 771 334 p. Fiala.

 

Za Samostatné sdružení rybářů Praha 8 Březiněves
Fiala Jaroslav - místopředseda

 

 

 

16Prosinec
VÁNOČNÍ POSEZENÍ SENIORŮ V BÉČKU
Více >>

Úřední hodiny

Pondělí  13 - 18 hod
Středa    13 - 18 hod

Podatelna

Pondělí 13 - 18 hod.
Úterý 8 - 12 hod.
Středa 13 - 18 hod.
Čtvrtek 8 - 12 hod.
Pátek 8 - 12 hod.

Czechpoint

Pondělí 13 - 18 hod.
Úterý 8 - 12 hod.
Středa 13 - 18 hod.
Čtvrtek 8 - 12 hod.
Pátek 8 - 12 hod.

Kontakty

MČ Praha - Březiněves
U Parku 140/3
Praha 8 - Březiněves 182 00
telefon: +420 283 910 263
e-mail: info@brezineves.cz
datová schránka: atzaqa2