loading
Zapnout grafiku
X
Hledat...
Brezineves.cz>Městská část>Kronika
Rekreační areál

Kronika

2009

11. 12. 2018

Období: 2009

Rok 2009

Leden. Počasí v prvním měsíci je proměnlivé. Denní teploty se pohybují v plusových číslech a noční kolem-10°C.

Únor. Stále proměnlivé počasí. Noční teploty padají pod bod mrazu, zhruba do -5°C a denní teploty se pohybují lehce nad 0°C.

Valentýnská zábava – dne 21.2. se konala v obci první zábava v letošním roce, proto byla návštěvnost veliká a obsazena byla všechna místa. Radost ze života dávali lidé najevo tím, že se bavili až do samého rána.

Březen. Počasí v březnu je ještě nestálé, proto se i noční teploty stále vracejí pod bod mrazu, ale denní nám již ukazují krásných +10°C.

Tenis – dne 14.3. se konala schůze našeho tenisového oddílu. Setkání se konalo v kabinách fotbalového hřiště TJ Březiněves.

Hasiči. 21.3. V letošním roce se naši hasiči účastnili IV. ročníku soutěže o putovní pohár starosty Letňan. Naše družstvo soutěžilo v této sestavě: Petr Petrášek, David Panský, Antonín Vilím, Ondřej Nepraš, Martin Javorník a Stanislav Fiala.
Naše jednotka poskytla také zdravotní dohled nad celou soutěží a to ve složení:
Jiří Čermák a Miroslav Švarc. Březiněves v této soutěži obsadila krásné 3 místo, za které od starosty Letňan a organizátorů soutěže převzala pohár, diplom a drobné ceny.

Duben. Nádherné, skoro letní počasí. Teploty se šplhají k 20°C a panuje opravdu slunečné počasí. Sem tam se objeví nějaká přeháňka, ale převládá spíše sluníčko.

Květen. Tento měsíc byl bohatý na srážky. Teploty se sice pohybovaly kolem 20°C, ale po celý měsíc se na nás snášel déšť a ke konci měsíce se ještě ochladilo a to na 15°C.

Vítání občánků. 16. května jsme v obci přivítali nové přírůstky. Naši nejmenší byli
přivítáni Ing. Jislem a rodinní příslušníci se zapsali do kroniky vítání občánků. Obdarování matek kytičkou je samozřejmostí a děti dostaly knihu „Naše děťátko“.

Očkování psů
– každým rokem se v obci pořádá hromadné očkování psů proti vzteklině. V letošním roce se tato akce konala 22.5. Majitelé psích mazlíčků tak nemusí nikam jezdit a očkování se provádí na náměstí, před budovou úřadu.

Veřejná schůze
– na 28.5. zastupitelé MČ svolali veřejnou schůzi do prostor sálu místního hostince Pod Lipami. Spousta dotazů byla zodpovězena našimi zastupiteli.

Červen. Každý den po celý měsíc se vždy objevil déšť. Také to bylo všude vidět a vlastně lidé sledovali předpověď, jelikož všude byla povodňová nebezpečí.

Koupací sezóna
– dne 1.6. se otevřelo naše koupaliště pro veřejnost a byla tím zahájena koupací sezóna. Vybudované koupaliště je známe v širokém okolí a také hodně navštěvované, není se čemu divit. Krásně upravené okolí okolo koupaliště a prostor s plážovým volejbalem, občerstvení a velký prostor dodává pro občany komfort.

Volby do Evropského Parlamentu - 5.6.-6.6. v MČ Praha - Březiněves

Volební okrsek 669. Celkový počet platných odevzdaných hlasů 326. Celkový počet voličů ve volebním seznamu 755. Volební účast voličů v % 43.Na výsledcích je patrné, že občané o volby moc zájem nemají.

Den dětí. 6.6. byl pořádán v obci den dětí. Všechny děti se shromáždily na velkém
fotbalovém hřišti, kde pro ně byly připraveny různé soutěže. Ani chladnější
počasí nebránilo tomu, aby se děti snažily ze všech sil plnit zadané úkoly a
také za odměnu je čekala spousta odměn, jak sladkých, tak i hraček a různých
potřebných věcí na blížící se letní období.

Letní zábava
– 13.6. se konala letní zábava a jelikož bylo nádherné počasí, tato se uskutečnila u koupaliště. Sportovci vše měli krásně připravené a opravdu se jim tato akce vydařila.

Tenisový turnaj „Březiněves OPEN 2009“ – jako každý rok, tak i v letošním roce se konal turnaj v tenise. Turnaj probíhal po celý víkend 13 – 14.6. Počasí účastníkům přálo, i když hru v sobotu znepříjemňoval neustálý silný vítr. Do bojů letos zasáhla i skupina fotbalistů, kterým, jak se ukázalo, jiné sporty též nejsou cizí. Vzhledem k počtu a skladbě účastníků se hrály obě základní vyhlášené kategorie:
• dvouhry muži do 40 let - kategorie „A"
• dvouhry muži nad 40 let - kategorie „B"

o postup do finále:

Broukal - Koukolíček:
zvítězil Miloš Broukal

Šťastný - Volráb: zvítězil
Karel Šťastný

o 3. místo:

Volráb - Koukolíček: zvítězil
Miloš Volráb

o 1. místo:

Broukal – Šťastný. Zvítězil
Miloš Broukal v pohledném zápase 2:0 na sety. Miloš má divákům vždy co ukázat a
Karel, přes veškerou snahu, na jeho „profesorský tenis" nestačil.

Vítězové si odnášejí jako vždy pěkné ceny: tenisové míče a poukázky na nákup sportovního zboží.

Tenisové odpoledne pro děti – tenisový oddíl se rozhodl uspořádat tenisové
odpoledne pro všechny děti, které zajímá tenis. Toto odpoledne se konalo 28. Června. Děti byly nadšené a i počasí přálo. Odměny se líbily a nálada byla skvělá. Hlavní náplní byl tenisový turnaj (dle kategorií) a soutěže v tenisových dovednostech.

Ozdravný pobyt dětí – jak je zvykem, každý rok je pořádán MČ ozdravný pobyt dětí
s maminkami. V letošním roce se konal 25.6. – 4.7. Odjezd byl z náměstí, kde se přišli tatínkové rozloučit a popřát dětem krásný pobyt. Slunná Itálie již čekala jen na to, až se děti budou moci vyřádit ve vlnách moře a opálit se krásně na pískových plážích. Destinace Caorle. Počasí bylo velice krásné a teploučko si užívali opravdu všichni.

6. července 2009 se konaly na multifunkčním hřišti v Březiněvsi závody v agility.

Srpen. Tento měsíc se opravdu vydařil. Teploty se pohybovaly kolem 30°C a jen pouhých šest dní v měsíci zapršelo. Prostě nádherné jasné, teplé a letní počasí.

Přístavba tělocvičny – v tomto měsíci započaly práce na fitness. Tato přestavba spočívá v přístavbě tělocvičny, kterou obec potřebuje. Vítáme takovou přístavbu, protože bude možné rozšířit fitness o spoustu sportovního vyžití.

TJ Březiněves - oddíl kopané - pořádá nábor dětí do žákovského družstva.
Dne 15.9. od 17. hodin se poprvé konal mládežnický trénink na velkém fotbalovém hřišti.

Volby do poslanecké sněmovny – dne 9.-10.10. proběhly v obci další volby, tentokrát do poslanecké sněmovny parlamentu.

Tenisový turnaj čtyřher „ Napříč generacemi 2009“. V sobotu, 10. října, se uskutečnil již 4. ročník turnaje čtyřher na tenisových kurtech v Březiněvsi. Tento turnaj se konal 10.-11.10. Startovné bylo stanoveno na 100,-Kč. Počty přihlášených se měnily do poslední chvíle. Nakonec startovalo celkem 12 hráčů. Členové TO TJ Březiněves,
ale i další místní i „přespolní". Nutno říci, že počasí, i přes chvilkovou nepřízeň, turnaji více méně přálo. Šest vylosovaných hráčských dvojic hrálo nejprve ve skupině systémem „každý s každým" na jeden set. Do dalších bojů postupovaly první čtyři páry. Odpoledne pak pokračovaly boje o finále. Vyvrcholením turnaje byl pak boj první a třetí místo. Zbyl čas i na bouřlivý zápas o 5. místo. Bezprostředně po skončení bojů proběhlo vyhlášení vítězů. První tři páry obdržely kromě gratulace též pěkné ceny. Organizace se ujala osvědčená sestava: Karel Šťastný, Miloš Volráb, Honza Vocel a Filip Koudelka. Vzhledem k omezení provozu na přilehlých prostorách kurtů museli organizátoři, zejména s občerstvením, trochu improvizovat. Vše se však vydařilo. Po sportovní části
turnaje pokračovala již tradičně společenská část. Nejprve u ohně, poté v klubovně. Během dne se postupně dostavili příznivci tenisu, zejména manželky a partnerky hráčů. Společenský tenisový večer při kytaře končil skoro o půlnoci.

Výsledky: Boje ve skupině

1. Filip Koudelka a Jan Vocel (5 vítězství)

2. Tonda Koudelka a Jirka Koukolíček (4 vítězství)

3. Josef Korint a David Kratochvíl (2 vítězství)

4. Martin Říha a Martin Vakerman (2 vítězství)

5. David Kozík a Miloš Volráb (1 vítězství)

6. Karel Šťastný a Jiří Panenka (1 vítězství)

Semifinálové boje

Zde se utkaly dvojice 1. se 4. a 2. se 3. o postup do finále.

Martin Říha a Martin Vakerman
vers. Filip Koudelka a Jan Vocel = 3:6; 6:2

Hrálo se na dva sety, při stavu 1:1 rozhodoval poměr gamů. I přes suverénní vítězství ve skupině se nakonec museli, díky jedinému prohranému setu za celý den, smířit s bojem o třetí místo. Do finále se tak posunul zkušený matador Martin Říha, spolu s nenápadným „skokanem roku", Martinem Vakermanem.

Tonda Koudelka a Jirka
Koukolíček vers. Josef Korint a David Kratochvíl = 6:3, 6:1
Poměrně jasně postoupil pár Tonda s Jirkou.

Finále

Tonda Koudelka a Jirka
Koukolíček vers. Martin Říha a Martin Vakerman = 6:1, 6:3

Zde již oběma Martinům docházely síly i taktické prvky. Skokana roku tak
zastavili Tonda s Jirkou, kteří získali celkové prvenství. No a Martin Říha se
přitom, ač nerad, dozvěděl něco z pravidel tenisu.

o 3. místo
Filip Koudelka a Jan Vocel vers. Josef Korint a David Kratochvíl = 6:3, 6:0
I přes zklamání z těsně ztraceného postupu do finále zmobilizovali Filip a Honza síly a přesvědčivě získali 3. místo.

Žákovské družstvo. Na podzim letošního roku založil fotbalový oddíl Březiněves žákovské družstvo. Pokusil se tak vzkřísit budoucí naději Březiněvského fotbalu. Nedostatek mladých hráčů pro vytvoření alespoň jednoho družstva stejné věkové kategorie byl v minulosti dán malým počtem dětí v naší městské části a konkurenčními oddíly na Praze 8, které stahují případné zájemce.

Svatomartinská zábava. Dne 31.10. se konala v hostinci Pod Lipami. Akci pořádala TJ Březiněves - oddíl kopané za podpory ProfiParty.cz. K tanci a poslechu hraje: DJ Peaters a DJ Georgino. Návštěvnost byla velice hojná a zábava končila v ranních hodinách.

Mikulášská nadílka – pro děti se konala 5.12. Tentokrát to vyšlo právě na den, kdy do rodin chodí Mikuláš s čerty. Děti byly nadšené a i přes veškeré obavy z čertů vše proběhlo úspěšně. Tyto akce pro děti jsou vždy vyhledávány, protože děti dostávají nejen dárky, ale i sladkosti a užije se vždy spousta zábavy.

Narozené děti:

Samanta Antos, Harnová Veronika, Kosour Oskar, Kottová Barbora, Kottová Marie, Macháček Pavel, Maršík David, Novotnyk Ivan, Pham Tuan Hung, Pikalová Nikola, Procházka Jiří, Přáda Jaroslav, Sedláčková Kristýna, Sekera Thomas Kevin, Smětáková Eliška, Smirnova Sofie, Stoklasová Eliška, Víta Adam, Zamazal Václav, Žáková Barbora,

Úmrtí v obci:Černá Anna, Mařík Antonín, Pavlík Jaroslav, Svobodová Jarmila, Šmucrová Ludmila, Vajer František

 

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

Petrohrad - jeho památky a pamětihodnosti
17. 10. 2019 - 17:30 - 19:00
Setkání se živými, ochočenými netopýry
24. 10. 2019 - 18:30
Lampionový průvod
03. 11. 2019 - 18:30
Vítání občánků 2019
24. 11. 2019 - 24. 10. 2019 - 16:00-17:30
Více >>